O nas

OPOWIADAMY O ŚWIECIE to nasze autorskie warsztaty etnologiczne, które prowadzimy już od 2007 roku. Powstają z połączenia naszej wiedzy (jesteśmy etnologami), doświadczeń (zdobywanych podczas podróży) i pasji do poznawania ludzi i świata (otwarta głowa i serce).

Podróżując staramy się poznać i zrozumieć świat. Patrzymy, dziwimy się i dyskutujemy. Cały czas się też uczymy. Rzeczy praktycznych, przyjemnych i czasami niestety niemiłych. Rzeczy przydatnych i trochę niepotrzebnych. Po powrocie dzielimy się naszymi doświadczeniami, wiedzą i umiejętnościami prowadząc warsztaty. W wolniejszym czasie piszemy też etnologiczne teksty m.in dla magazynu Kontynenty, Podróże, N.P.M.. Współorganizujemy festiwal Święto Herbaty w Cieszynie, a czasem, jeśli nas ktoś namówi, realizujemy filmy dokumentalne.

Anna Mojżyszek

Etnolog z wykształceniem pedagogicznym. Do tego ukończyła podyplomowe studia w zakresie romologii. Bajek nie umie opowiadać choć lubi opowiadać o świecie. Nie ma głowy do liczb, komputerów i telefonów, za to świetnie odnajduje się w życiu analogowym. Z chęcią jeździłaby po całym świecie, ale lubi też poleniuchować w domu.

Piotr Mojżyszek

Etnolog ze specjalizacją antropologii kulturowej. Stara się z etnologiczną wnikliwością patrzeć na świat – ale idzie mu to różnie. Może dlatego, że nie ma smartfona i telewizora – jednak wciąż uparcie stawia na podróże i duży regał z książkami.

Opinie o nas