Film PLANETA – NASZ DOM

Film PLANETA – NASZ DOM

Planeta – nasz dom. Czwarte i ostatnie takie spotkanie z cyklu Domowo. W tym filmie mówimy dużo o naszej planecie – jako o naszym domu, o który też trzeba zadbać. Film jest długi, bo są tu warsztaty i niezwykle ciekawe rozmowy z czterema gośćmi. A raczej z trzema gościniami i jednym gościem.

FILM NA DOLE STRONY 🙂

Z Anią Jaklewicz rozmawiam o śmieciach. Ania dużo czasu spędziła w podróży, jest archeolożką, napisała książkę o Indonezji (Po drugiej stronie raju), gdzie spędziła prawie dwa lata i o Chinach, gdzie spędziła tyle samo czasu. Od niecałych dwóch lat prowadzi akcję „Książka za worek śmieci”. Akcja rozrasta się, wolontariusze sprzątają Polskę. A jest niestety co sprzątać. Więcej o działaniach Ani (prowadzi też super ekologiczne warsztaty) na jej stronie www.annajaklewicz.pl

Krzysztof Story – dziennikarz i podróżnik. O Krzysztofie usłyszałam, gdy opowiadał o swoim projekcie Za drzwiami. Rozmawiał z ludźmi mieszkającymi w różnych miejscach Polski, ale pod jednym, konkretnym adresem. Jaka to ulica? A, to już tajemnica. Posłuchajcie tutaj. Krzysztofa możecie usłyszeć też w podcastach i poczytać m.in. w Tygodniku Powszechnym. A więcej, oczywiście na stronie www.krzysztofstory.pl

Maria Hawranek, zwana też Mają. Reporterka, która ostatnio dużo pisze, w zasadzie to rozmawia, o przyrodzie. Wywiady Maji można przeczytać w Wysokich Obcasach, Tygodniku Powszechnym czy Kwartalniku Przekrój. Z Szymonem Opryszkiem napisała dwie książki. Ostatnia to Wyhoduj sobie wolność – niezwykłe reportaże z Urugwaju. A wcześniejsza to Tańczymy już tylko w Zaduszki. Razem działają też na www.intoamericas.com.

I jeszcze rozmowa z Ewą Troszok, która w Czeskim Cieszynie prowadzi sklep w duchu zero waste www.zaeko.eu. Bez zbędnych opakowań, na wagę. I działa!

 

Zapraszam na spotkanie łączące prezentację multimedialną z warsztatami recyklingu.

Projekt realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.