Domowo – o projekcie

Warsztaty "Domowe historie" - Kuala Lumpur

Domowo – o projekcie

Domowo to projekt, poprzez który chciałabym skłonić Was do odpowiedzi na pytanie „Czym dla Ciebie jest dom?”. Jako etnolożka, przeprowadziłam wiele rozmów, a także uzyskałam odpowiedzi w anonimowej ankiecie dotyczącej domu właśnie i wiem, że dla wielu z nas to nie tylko cztery ściany, ale także emocje, uczucia, konkretny mebel, czy nawet potrawa. A dla innych dom to cała nasza planeta.

Dlatego chciałabym spojrzeć na dom z różnych perspektyw. Idąc za radą Ryszarda Kapuścińskiego, że aby zrozumieć siebie, należy lepiej zrozumieć Innych, w czasie
działań przytaczać tu będę przykłady z kultury Polski a także kultur z różnych miejsc na świecie. Celem projektu jest uświadomienie zarówno dzieciom jak i dorosłym wartości własnej kultury i rozbudzenie ciekawości do poznawania innych kultur.

Mam także nadzieję, że uda mi się zaangażować Was w działanie. Że znajdziecie radość w poszukiwaniu swoich historii domowych, odkryjecie rodzinne tradycje i zanotujecie przepisy na dania, bez których nie wyobrażacie sobie niedzieli czy letniego popołudnia.

 

Projekt realizowany jest w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.