Wakacyjne plany

Wakacyjne plany

Zbliżające się wakacje zawsze optymistycznie nakręcają. Kończymy warsztatowanie i zaczynamy planowanie!

Do końca czerwca musimy ogarnąć chaos panujący w naszych komputerach, warsztatowych rzeczach, szafach i głowach. Ale lipiec będzie już tylko dla nas. Ostatnio mieliśmy pracy dużo za dużo i trzeba w końcu odpocząć! Oczywiście nie będzie tak, że bity miesiąc będziemy wczasować, ale postanawiamy zregenerować siły, żeby nowy rok szkolny zacząć z przytupem.

Będzie więc czytanie książek (też macie tyle zaległości?), spacery – i miejskie i górskie, leniwy spływ kajakowy i letnie noce w namiocie. Ach, jak na to czekamy!

 

„Życie na biwaku toczy się spokojnie, codziennie zasiadamy wspólnie do śniadań, obiadów i kolacji. Zupy nadal są zawiesiste, herbaty gwardziejskie. Chrupków poszło paczek 8 – zostało 40”.

Albo:

„Bardzo pozimniało, ryba nie bierze. Czekamy na lepszą pogodę: dla zabicia czasu zajmujemy się sprawami kulinarnymi i piciem wódeczki”.

Tak pisał Kornel Filipowicz do swojej ukochanej – Wisławy Szymborskiej ze swoich rybackich wypraw. A Pani Wisława co na to?

„Stale mam wrażenie, że Ci czegoś ważnego nie powiedziałam. Jest to uczucie, które się zawsze powtarza, kiedy jesteś daleko. Czy śpisz na materacu, oczywiście przedtem nadmuchanym? Czy nie palisz na czczo? (…) Śpij dobrze! Unikaj słońca! Itd.! Muszę się o Ciebie trochę martwić, bo to należy do całokształtu uczuć, jakie żywię do Ciebie, niezależnie od tego czy jesteś goły czy w ubraniu, w kapeluszu, czy bez”.

„Listy. Najlepiej w życiu ma Twój kot” Wisławy Szymborskiej i Kornela Filipowicza to dobra książka na wakacjowanie. Może zachęci kogoś do posyłania listów i kartek – takich romantycznych ale i takich codziennych…

 

Spotkajmy się w… Jurcie Cieszyńskiej!

 

Wakacje to także okazja do spotkania z Wami w naszej jurcie! Już za tydzień rozpoczyna się cieszyńskie Święto Herbaty, na którym nie może nas zabraknąć! Jak co roku będziemy również na Ińskim Lecie Filmowym i na Festiwalu Pannonica. Już wkrótce opowiemy Wam więcej o tym, co dla Was przygotowujemy!

P.S. Nasza mongolska jurta idealnie sprawdza się na festiwalach, piknikach, jarmarkach, czy imprezach dla dzieci. Jeśli chcesz, żeby jurta zagościła u Ciebie, mamy jeszcze kilka wolnych terminów w czasie tegorocznych wakacji! Zapraszamy do kontaktu!