Święto herbaty 2013

Święto herbaty 2013

 

Jak co roku, w lipcu, na Wzgórze Zamkowe w Cieszynie zjeżdżają pasjonaci różnych dziedzin. Herbaciarze, degustatorzy, podróżnicy, muzycy. Jednym słowem – fachowcy.

 

Święto Herbaty rozpoczyna się w sobotę 6.07.2013, już o godz. 10.00. Nasza działka to podróże. W tym roku znów udało nam się zaprosić niezwykłe osobowości.

 

 

 

SOBOTA

O 13.30 będą opowieści o Australii Darka Jedzoka.

 

 

 

Godz. 15.30 to czas na kabaret podróżniczy w wykonaniu Aruna Milcarza. Arun to zdobcywca Kolosa, przemierzył wszerz i wzdłuż różne zakątki świata. W Cieszynie opowie o Indonezji, a nawet Papui. Na pewno będzie ciekawie. My byliśmy świadkami, gdy na Włóczykiju w Gryfinie porwał swoim opowiadaniem o Madagaskarze wszystkich na sali!

 

 

 

O 17.00 bardzo ważne spotkanie z Andrzejem Muszyńskim. W tym roku wydał swoją książkę „Południe”. O książce napiszemy juz wkrótce. Andrzej to osoba, która z wielką wrażliwością i wnikliwością podchodzi do życia i spotkanych ludzi.

 

 

 

NIEDZIELA

O 14.00 Ania i Robb Maciąg z opowieściami o Pakistanie – koniecznie trzeba być. Robb jest laureatem nagrody National Geographic Traveler za najlepszą książkę roku „Tysiąc szklanek herbaty”.

 

Do tego dużo warsztatów, spotkań, koncertów no i oczywiście degustacji. Będzie można skosztować herbat z całego świata. A wszystko na luzie, bez pośpiechu w kameralnej atmosferze letniego pikniku… 🙂

 

Ważne jest także to, że wstępy na wszystkie wykłady, warsztaty, koncerty są bezpłatne! Zapraszamy na czarkę herbaty na Wzgórze Zamkowe.

 

 

Program na sobotę i niedzielę do pobrania tutaj: FRIK-SH_PROGRAM_6-7-07

 

 

A na facebookowym profilu Święta Herbaty pojawiają się opisy wszystkich wydarzeń.

 

 

A tutaj można zobaczyć jak wyglądały poprzednie edycje:

 

{youtube}iQhoU2LiQP8{/youtube}