Rumunia. Kraj Drakuli

Rumunia. Kraj Drakuli

Rumunia to fascynujący kraj, który wciąż kojarzony jest tylko z biedą, Cyganami i Ceauşescu. To prawda – są regiony Rumunii, w których żyje się ciężko, lecz są też wielkie miasta, świetne festiwale, jest piękna przyroda, są zabytki i zawsze gościnni mieszkańcy Rumunii.


I to jeszcze nie wszystko…

 

  • Zobaczymy gdzie, długi na 2888 km, Dunaj kończy swój bieg. Jak żyją ludzie na samej krawędzi Europy?
  • Odwiedzimy Starowierców, których przodkowie opuścili Rosję ze względu na represje. Jak żyją kobiety w jedynym na świecie żeńskim klasztorze Starowierców?
  • Transylwania z Drakulą, Bukowina z malowanymi monastyrami, Karpaty ze świetnymi trasami trekkingowymi i spaniem na dziko, wybrzeże Morza Czarnego z kurortami i wieczną zabawą. Według nas Rumunia to jeden z najbardziej bezpiecznych i przyjaznych krajów dla turysty.
  • Rumuni są mistrzami w wynajdowaniu miejsca na piknik – szczyty gór, pobocza dróg, parking przy monastyrze. Nieważne gdzie – ważne z kim! Do tego mici, czasem gęsta ciorba, mamałyga i muzyka! Czyli pyszna zabawa!

 

Oprócz prezentacji multimedialnej proponujemy:

  • DEGUSTACJA TRADYCYJNEJ CIORBY – gęstej zupy spożywanej na śniadanie z dużą ilością gęstej śmietany, ostrej papryczki i świeżego chleba.