KOLOSY 2011 – NAGRODY

KOLOSY 2011 – NAGRODY

Kolosy odbyły się po raz czternasty – w Polsce nie brakuje pozytywnie zakręconych wariatów. I ludzi z marzeniami.

 

 

 

 

 

Kolosy odbyły się po raz czternasty – w Polsce nie brakuje pozytywnie zakręconych wariatów. I ludzi z marzeniami.

 

Bo jak to powiedział Piotr Kuryło – laureat Kolosa 2011 za „Wyczyn roku” – „Nie ma ludzi z małych wiosek, są tylko ludzie z małymi marzeniami”.

 

Kuryło pochodzi z małej wioski na Podlasiu – w wieku 30 lat zaczął biegać maratony. Tak go pochłonęło bieganie, że brakowało już czasu na rodzinę. Wtedy postanowił, że koniec z bieganiem. Pobiegnie tylko jeszcze jeden maraton. Dookoła świata!

Biegł przez rok. Nie brakowało przygód, dobrych ludzi, ale też niebezpiecznych wypadków. Wtedy pomagała mu wiara i to jest fajne, że na forum 4 tysięcy ludzi Piotr Kuryło nie wstydził się opowiadać o Bogu. Jak to potem oznajmił – publiczność załapała się na darmowe rekolekcje :).

 

Kuryło tak „zawładnął” Kolosami, że dostał nagrodę publiczności i dziennikarzy. Rozmawialiśmy z nim przez chwilę (potem były już tylko wywiady dla radia, telewizji, prasy…). Pytaliśmy czy już naprawdę nie biega. Odpowiedział, że nie, że „człowiek jest wart tyle, ile jego słowo”. A czy nie brakuje mu czegoś w życiu? „No brakuje… teraz zacząłem jeździć na rowerze!”.

Nic tylko wypatrywać tego człowieka na kolejnych Kolosach!

 

Gratulujemy i dziękujemy za inspiracje!

 


 


Piotr Kuryło podczas wręczania nagród