ŚWIĘTO HERBATY RUSZA W PIĄTEK

ŚWIĘTO HERBATY RUSZA W PIĄTEK

Już w ten weekend w Cieszynie zapachnie herbatą. 10 i 11 czerwca Na Wzgórzu Zamkowym przy polsko-czeskiej granicy odbędzie się3 Edycja festiwalu multikulturalnego Święto Herbaty. My mamy wielką przyjemność współtworzyć ten festiwal i dbamy o to żeby było dużo o podróżowaniu…

 

 

Lista gości jest długa i różnorodna – na głównej scenie wystąpią polskie Karpaty Magiczne oraz słowaccy Longital, zabrzmi bałkańska muzyka w wykonaniu zespołu folklorystycznego Wałasi oraz tradycyjna muzyka indyjska. Nie tylko na scenie, ale także w roli wykładowcy i lektora warsztatów zaprezentuje się legenda czeskiej sceny alternatywnej – Vladimír Václavek. Do tego warsztat gry na japońskim flecie shakuhachi w wykonaniu Vlastislava Matouška oraz klasyczna groteska japońska w wykonaniu Małego Teatru Kjogen.

 

fot. Mieszko Stanisławski

 

Będzie też dużo o podróżowaniu. Widzowie dowiedzą się, jak podróżować z małymi dziećmi, czyli Family Without Borders, wspólnie z Łukaszem Wierzbickim wyruszą w podróż śladem Kazimierza Nowaka do Afryki z początku XX wieku, Andrzej Muszyński opowie o Wenezueli i o swoich reportażach. No i jeszczemy czyli Opowiadamy o świecie – opowiemy o Bałkanach, będą też warsztaty fotografowania w podróży – Konrad Dwornik, Etiopia – Gabrysia i Łukasz Waliczek, Japonia, Muzyka Tundry…

 

fot. Łukasz Waliczek

 

 

Każdy widz może wziąć udział w warsztatach jogi, origami, filcowania, wypalania ceramiki raku lub nauczyć się gotować z herbatą. Poszczególne punkty programu będą się odbywały naprzemiennie po polsku i po czesku. Na terenach otaczających zamek będą z kolei rozmieszczone stragany z ceramiką i biżuterią, jurta herbaciana, a zamiast klasycznego kącika dla dzieci przez cały czas trwania festiwalu odbywać się będzie warsztat ceramiki oraz pracy przy kole garncarskim (nie tylko) dla dzieci.

 

 

Tegoroczna edycja festiwalu otrzymała wsparcie finansowe Funduszu Wyszehradzkiego. Tak jak co roku festiwal „Święto Herbaty“ jest ponownie całkowicie niedochodową imprezą. Sztab organizacyjny zrezygnował z jakichkolwiek honorariów, a cały zysk z aukcji, która zostanie przeprowadzona w trakcie festiwalu, zostanie przekazany na pomoc Japonii, dotkniętej przez trzęsienie ziemi oraz tsunami.

 

 

Jeszcze do czwartku 9 czerwca można kupić bilety w przedsprzedaży (23 zł na dwa dni, 13 zł na jeden dzień) na stronie internetowej lub w miejscach przedsprzedaży podanych na stronie internetowej festiwalu. Bilety na miejscu będą kosztowały 30 zł na dwa dni, tylko na sobotę – 16 zł.

 

 

Wszelkie informacje na temat tegorocznej edycji oraz szczegółowe opisy poszczególnych punktów programu znajdziecie na stronie:

 

 

www.swietoherbaty.pl