WYPRAWA NIESŁYCHANA BENEDYKTA I JANA

WYPRAWA NIESŁYCHANA BENEDYKTA I JANA

Łukasz Wierzbicki kończy pracę nad nową książką. Tym razem przygody Benedykta Polaka.

Szykuje się świetna pozycja – naszym zdaniem nie tylko dla dzieci. My z radością objęliśmy patronat nad książką, bo dobre i wartościowe rzeczy trzeba promować!

Łukasz Wierzbicki kończy pracę nad swoją kolejną książką! Tym razem przygody Benedykta Polaka.

Szykuje się świetna pozycja – naszym zdaniem nie tylko dla dzieci. My z radością objęliśmy patronat nad książką, bo dobre i wartościowe rzeczy trzeba promować.


 

Nadeszła pora na kolejną prawdziwą historię, zapomnianą, a przecież bezcenną. Historię, która rozpoczyna się we Wrocławiu…

 

Będzie to powieść przygodowa dla dzieci opowiadająca o pierwszym polskim podróżniku, franciszkaninie z Wrocławia, Benedykcie Polaku, który wspólnie z Włochem Janem z Grabowej Doliny w 1245 roku wyruszył z listem od papieża do leżącej poza granicami znanego wówczas świata Mongolii…

Opowieść ta ma przybliżyć najmłodszym kolejną zapomnianą postać polskiej historii, ale także ma być książką o przełamywaniu uprzedzeń wobec ludzi innych ras, kultur i wyznań, o miłości do ludzi i zwierząt, o tym, że życie jest wspaniałe i że trzeba podejmować wyzwania, by się o tym przekonać.

 

„WYPRAWA NIESŁYCHANA BENEDYKTA I JANA. HISTORIA PRAWDZIWA” ukaże się nakładem wydawnictwa Pointa wiosną 2011 roku.

 

Więcej informacji: www.lukaszwierzbicki.pl oraz www.pointa.com.pl