REPORTER W BRENNEJ

REPORTER W BRENNEJ

Już w piątek 10 grudnia będziemy gościć Andrzeja Muszyńskiego – podróżnika i reportera, który współpracuje m.in. z Gazetą Wyborczą i National Geographic Traveler.

Piwnica Artystyczna w Brennej godz. 18.30.

Do nas przyjedzie z opowieściami o swoich podróżach po Azji. Będziemy mogli porównać opowieści młodego dziennikarza (rocznik 1984) z opowieściami dr Kamockiego (rocznik 1923). Myślimy, że będzie niezwykle interesująco.

 

Na stronie Andrzeja Muszyńskiego można przeczytać:

 

„Po wędrówkach w ukraińskich górach i na Kaukazie,  syberyjskiej tajdze i w Maghrebie, w 2006 podczas pobytu w Azji Południowo-Wschodniej  dotarł do serca dżungli Gór Kardamonowych, odciętych od świata przez dziesiątki lat z racji obecności partyzantki Czerwonych Khmerów, zgubiony w dzungli z dwoma tubylcami zdobył najwyższy szczyt pasma Phnum Aural. W Laosie wędrując przez Góry Annamitowe  dotarł do osad położonych na legendarnym Szlaku Ho Chi Minha na pograniczu wietnamskim. W 2008 r. zorganizawał Tryptyk: samotny, pieszy  trawers Atacamy, wspinaczka na Chaupi Orco (najwyższy szczyt pasma Apolobamba w Boliwii),  oraz pierwsze na świecie przejście puszczy Minkebe w Gabonie (rekomendacja dla ekspedycji Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie). Za tę ostatnią zespół pod kierownictwem Andrzeja został nominowany do statuetek National Geographic w kategorii Wyczyn Roku oraz wyróżniony w tej samej kategorii podczas Kolosów 2009 w Gdynii. Wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Cywilizacji i Sztuk Audiowizualnych Mediatravel w Łodzi za reportaż prasowy – „Maile z Federacji”.

 

No trochę tego jest!