JUŻ WKRÓTCE HERBACIANY WEEKEND

JUŻ WKRÓTCE HERBACIANY WEEKEND

Azja według Tomka Michniewicza, Tybet dr Janusza Kamockiego, Republika Athos w naszej wersji, Kurdystan, Armenia, Sri Lanka… I herbata.

ŚWIĘTO HERBATY to międzynarodowe przedsięwzięcie organizowane przez stowarzyszenie Instytut Herbaty. W ciągu dwóch dni odbędą się wykłady, wystawy, koncerty i spotkania z podróżnikami. Ale najważniejszym bohaterem jest HERBATA. Zielona, czarna, oolong, z mlekiem, mrożona. Jakie potrawy przygotować z herbatą, jak się ma herbata do filmu i oczywiście herbata w podróży – ta smaczna i mniej smaczna, jak na europejskie gusta.

 


Będą opowieści z: Athos – Republiki Mnichów (skrawek na ziemi, przeznaczony tylko dla płci męskiej), Sri Lanki, Kambodży, Kurdystanu i Iraku, Turcji i Armenii…

 

Opowiadać będą m.in.: dr Janusz Kamocki – pierwszy Polak przyjęty na audiencji u Dalai Lamy, włóczykij i świetny gawędziarz, Tomek Michniewicz, którego przedstawiać już nie trzeba.

 

Koncerty: Iva Bittova – legendarna czeska artystka, Tara Fuki, Karpaty Magiczne, Asavari (muzyka indyjska), duet na gongi i nie tylko, Vlatislav Matousek.

 

Warsztaty: gry na japońskim flecie shakuhachi, warsztat japońskiej fraszki kyogen, Kuchnia Pięciu Przemian, potrawy z herbaty, warsztaty wikliniarskie…

 

Więcej na www.swietoherbaty.pl

 

 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA HERBACIANE ŚWIĘTO!

 

16, 17 lipca 2010 na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie

 

{youtube}iQhoU2LiQP8&hl{/youtube}