WARSZTATY WYJAZDOWE TORUŃ

WARSZTATY WYJAZDOWE TORUŃ

Warsztaty wyjazdowe w Muzeum Podróżników im. Tony Halika.

 

Podróże w czasie i przestrzeni.

 

 

 

 

 

 

 

Do Torunia przyjechaliśmy specjalnie po to, by zobaczyć Muzeum Podróżników im. Tony Halika. O Tonym Haliku opowiadaliśmy już wcześniej, dlatego wszyscy wiedzieli kim był, co robił i gdzie podróżował. Ale nikt nie mógł się nadziwić, ile rzeczy (i jakie!) można przywieźć z podróży. Kapelusze, klucze, broń, skóry zwierząt, muszle, stroje… I oczywiście mnóstwo fotografii.


TUTAJ możecie zobaczyć filmy z serii „Pieprz i wanilia”. Polecamy!

 

A jeśli ktoś nie pamięta co można było zobaczyć w Muzeum Podróżników zapraszamy na wirtualny spacer. KLIKNIJ TUTAJ

 

Były też inne podróże zarówno w czasie jak i przestrzeni.

 

Biskupin – przenieśliśmy się do czasów dawnych – jak żyli, jak świętowali, co jedli ludzie mieszkający w Biskupinie? Tu też większość z naszych „warsztatowiczów” zaopatrzyła się w broń wszelkiego rodzaju – królowały łuki, kusze, dzidy, maczugi… (Tony Halik miał chyba wpływ na wszystkich). Mieliśmy obawy, czy pan kierowca wpuści nas z tym do autokaru! Ale udało się

 

Oczywiście jeśli Toruń, to muszą być też pierniki, czyli smakowita podróż w czasie – pieczenie pierników w tradycyjny sposób. Woń przypraw, pieczonych pierników i widok chłopców odmawiających pięćdziesiąt „zdrowasiek” – niezapomniane przeżycie!

 

Była też wyprawa kosmiczna. Wizyta w planetarium i orbitarium przysporzyła wiele wrażeń (szkoda tylko, że fotele w planetarium były tak wygodne – wszystkim się zamykały oczy!)

 

No i dinozaury – kolejna wyprawa w czasie.

 

A najlepiej to wszystko zobrazują zdjęcia.


 

 

 

{gallery}galeria_warsztaty/SP1projekt/torun{/gallery}