Mołdawia i nadniestrze

Mołdawia i nadniestrze

 

 

Właściwie to nic nie wiedzieliśmy o Mołdawii. Jedyne skojarzenia to jakiś książę, czy inny królewicz w serialu Dynastia! Kto jeszcze pamięta losy Alexis i Blake’a? Było to jeszcze w szkole podstawowej – pani z historii tłumaczyła nam, że Mołdawia to żadne księstwo, tylko biedny kraj na południowy-wschód od Polski. I komu tu wierzyć? Po dwudziestu latach postanowiliśmy to sprawdzić. Przyjechaliśmy i okazało się, że to pani z historii miała rację a nie scenarzyści z Ameryki!


Mołdawia to bardzo biedny kraj, choć z drugiej strony ceny w sklepach są takie same jak w Polsce, a nawet wyższe! Najtańsze są tam wina, koniaki i arbuzy. Mołdawia to naprawdę piękny kraj. Nieodkryty, ze słabą bazą turystyczną i niezbyt dobrymi drogami ale to właśnie jest TO!


Już sama nazwa sprawia kłopot – Mołdawia, Mołdowa, Republika Mołdowy, Republika Mołdawii? Rumuni, mówiąc o Mołdawii mają na myśli region na wschodzie swojego państwa. Historycznie region Mołdawii obejmował także Mołdawię – państwo. No i to wszystko jest właśnie takie skomplikowane!


Ale nie Dynastia i nazwy najważniejsze! Ważni są ludzie i to co tam przeżyliśmy! Zapraszamy do czytania!