ALBANIA – SPOTKANIA

ALBANIA – SPOTKANIA

Od stycznia ruszamy z cyklem spotkań w Herbaciarni „LAJA” na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie. Zaczynamy od Bałkanów. ALBANIA – SPOTKANIA. Cieszyn 30.01.2012. godzina 18.00. Wstęp wolny! Co będzie…?

 

 

 

 

Od stycznia ruszamy z cyklem spotkań w Herbaciarni „LAJA” na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie. Zaczynamy od Bałkanów. ALBANIA – SPOTKANIA. Cieszyn 30.01.2012. godzina 18.00. Wstęp wolny! Co będzie…?

 

Albanię można kochać – za przepiękne góry, krystalicznie czyste rzeki, pyszne jedzenie, świetnych ludzi, urocze wioski. Można jej też nienawidzić – za śmieci, które są wszędzie, za szaleństwo na drogach, za rozwalone i koszmarne miasta. A o czym my chcemy opowiedzieć?


  • O tym, czy można przeprowadzić krowę przez przełęcz położoną na 2000 m.n.p.m., czyli opowieść o Górach Przeklętych i albańskich góralach.

  • O podróży śladami Andrzeja Stasiuka, czyli o Jeziorze Koman.

  • O tym czy da się policzyć bunkry zbudowane „za Hodży”.

  • O bajecznych zatokach i plażach riwiery albańskiej i małych wioskach, w których mieszka mniejszość grecka.

  • A jeśli już o mniejszościach mowa, to zawitamy w stolicy Macedonii – Skopie, gdzie nie wiadomo kto jest mniejszością – Albańczycy czy Macedończycy.

  • O mistrzu narciarstwa na Popovej Szapce, a także o wielu innych niezwykłych ludziach, których spotkaliśmy w czasie naszych podróży po Bałkanach.

Aby się lepiej opowiadało i słuchało zapraszamy na degustację:

  • będzie tawcze grawcze – narodowa potrawa macedońska,

  • albańskie oliwki i aromatyczna albańska oliwa – w sam raz do maczania świeżego chleba,

  • a do popicia czarna (macedońska, albańska?) herbata.

 

TUTAJ KILKA FOTOGRAFII


 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 


PARTNERZY

 

 

 
Warning: file_put_contents(): Only 0 of 66 bytes written, possibly out of free disk space in /home/platne/serwer44174/public_html/opowiadamyoswiecie.pl/wp-content/plugins/ewww-image-optimizer/common.php on line 9041

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer44174/public_html/opowiadamyoswiecie.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:47 Stack trace: #0 /home/platne/serwer44174/public_html/opowiadamyoswiecie.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(650): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/platne/se...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/platne/serwer44174/public_html/opowiadamyoswiecie.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 47