WRÓŻBITA, KONIEC I POCZĄTEK

WRÓŻBITA, KONIEC I POCZĄTEK

 

Tiziano Terzani zawładnął naszym wolnym czasem…

 

 

Tiziano Terzani zawładnął naszym wolnym czasem…

 

Już wcześniej pisaliśmy o jego książce „Powiedział mi wróżbita”, którą teraz czyta Piotrek.

 

 

 

 

Ja skupiam się na „Koniec jest moim początkiem” – to rozmowa syna z ojcem. Terzani senior opowiada o swoim życiu, o tym jak został dziennikarzem i jak zrezygnował z dziennikarstwa. Mówi o tym dlaczego zabrał całą swoją rodzinę do Chin i posłał swoje dzieci do chińskiej szkoły, opowiada o podróżach, fotografii, innych ludziach, o tym jak zrozumieć Innego i siebie samego. Naprawdę dobra rzecz!

 

 

 

 

O DZIENNIKARZACH:

 

„Intelektualiści są po to, by komplikować to, co proste, a dziennikarze, by upraszczać to, co skomplikowane.”

 

 

 

 

„Nigdy nie twierdziłem, że jestem obiektywnym dziennikarzem, bo nie jestem. Nikt nie jest, nawet ci, którzy tak twierdzą, to tylko fałsz i obłuda.”

 

 

 

 

O KSIĄŻKACH:

 

„Książki to moi przyjaciele. Najlepiej bowiem podróżować z kimś, kto przeszedł już drogę. (…) moim wielkim przyjacielem stał się Ossendowski.”

 

 

 

 

O FOTOGRAFII:

 

„Kupiłem ten aparat, bo uważałem, że samo pisanie nie wystarcza. Poza tym zdjęcia były czymś w rodzaju notatnika, pokazywały wszystkie detale, których nie byłem w stanie zanotować. (…)

Powtarzam jednak, że dla mnie fotografia nie była środkiem wyrażania siebie. Zdjęcia stanowiły tylko dodatek do artykułów.”
Warning: file_put_contents(): Only 0 of 66 bytes written, possibly out of free disk space in /home/platne/serwer44174/public_html/opowiadamyoswiecie.pl/wp-content/plugins/ewww-image-optimizer/common.php on line 9041

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer44174/public_html/opowiadamyoswiecie.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:47 Stack trace: #0 /home/platne/serwer44174/public_html/opowiadamyoswiecie.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(650): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/platne/se...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/platne/serwer44174/public_html/opowiadamyoswiecie.pl/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 47